fbpx

Mi - Ti

Mit csináljunk, ha már a spájzban lesznek az oroszok, vagy a kínaiak?

Megáll az ember esze! Budapesten rendezték meg az „Ellenálló Műveletek Koncepció konferenciáját”.  Arról beszéltek, hogy a társadalom, azaz mi, emberek hogyan növeljük a „társadalmi ellenállóképességet”, azaz, ha kitör a háború, hogyan fogunk harcolni az „ellenséggel szemben” összhangban a NATO Különleges Műveleti Erők Parancsnokságának tanácsaival. Még a szocialista időkben sem tartottak a szovjetek előadást nekünk, hogy hogyan harcoljunk az ellenséggel. Senki sem látja, hogy mit csinálnak velünk?

Nem az autókat, Niedermüller Pétert kell kitiltani Belső-Erzsébetvárosból

Niedermüller Péter kitiltaná az autókat Belső-Erzsébetvárosból. Csak az ott lakók és az érintett üzletekbe árut szállítók hajthatnak be jövő nyártól a védett övezetbe.
Védett övezetté nyilvánítaná 2022. július 1-től Belső-Erzsébetváros egy részét a VII. kerületi önkormányzat – erősítette meg Niedermüller Péter polgármester az Infostart információit. Niedermüller már az eddigi intézkedéseivel is felforgatta a kerületet, ellehetetleníti a normális közlekedést. Őt kellene kitiltani!

Elismerés a Kremlből

Barátságrenddel tüntette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert a kétoldalú kapcsolatok fejlődéséhez történt nagymértékű hozzájárulásáért. Az Oroszországhoz fűződő viszonytól Európa békéje, sőt jövője függ. A magyar-orosz kapcsolatok jó például szolgálnak a pragmatikus együttműködésre.

A hetek überelték a Muttit

A Merkel-Lukasenko-telefon után úgy tűnt, hogy a felek leülnek tárgyalni. A mai napon azonban a G7-országok (USA, Kanada, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Japán, Olaszország) külügyminiszterei kiadtak egy közleményt, amelyben ismét Belaruszt teszik felelőssé, és a megoldást nemzetközi szervezetektől várják. A nyugat a liberális szervezeteket akarja a belarusz határra küldeni, hogy ott újabb botrányokkal növeljék a feszültséget.

Az EU-nak nem sietős többezer ember élete

Belarusz területén mintegy 7 ezer migráns van, közülük 2 ezer fő a határon.  – közölte Natalja Ejszmont, a belarusz elnök szóvivője. 374 fő repülővel visszatért hazájába. Az EU egyelőre nem vette fel még technikai szinten sem a kapcsolatot a belarusz féllel, és így semmilyen érdembeli tárgyalás sem kezdődött meg. Az EU-nak nem sietős több ezer ember élete.

Magyar Munkáspárt

KÖVESS MINKET