Balszemmel
Mi a bal szemünkkel nézünk a világra. Így sok mindent észreveszünk, amit csak a jobb szemünkkel nem látnánk. Másként is látjuk a világot, mondjuk úgy, balszemmel. Ezután minden számunkban elmondjuk, miként is látjuk az éppen esedékes eseményeket a saját politikai értékítéletünk alapján, balszemmel.
Jövőre 3717 milliárd forint jut az egészségügyre! – nyilatkozta a kormány. Önök szerint ez sok, vagy kevés? Bevallom, én nem tudom. Azt tudom, hogy legutóbb 38 ezer forintot fizettem az egyik magánrendelőben egy szakorvosi vizsgálatért. Az államiban ingyen lett volna, de most is várhatnék a soromra.
Bővebben
Borzalmasat álmodtam. Nem tudtam felsorolni az Egyesült Államok ötven tagállamát. Az eddigi negyvenhat amerikai elnökből is csak, jó, ha tízet-tizenkettőt tudtam. Szégyen!
Bevallom, azt sem tudtam, hogy az amerikai választásoknál vannak csatatér-államok. És ha keresztre feszítenek, akkor sem tudom megmondani, mi Arizona, Georgia, Michigan, Nevada, Észak-Karolina, Pennsylvania vagy netán Wisconsin fővárosa.
Bővebben
Újratervezés! Ugye Önök is ezerszer hallották ezt a GPS-ükből, amikor a kocsijukkal hirtelen eltérnek a tervezett iránytól. A GPS nem a megadott célt változtatja meg, hanem egy másik utat ajánl a cél elérésére. Újratervezi a célhoz vezető utat.
Bővebben
A múlt héten végigsuhant a magyar közéleten 1956 szelleme. Lyukas zászlók borították el a pesti házakat. Külföldi ismerősöm rá is kérdezett: lyukas a nemzeti lobogó? Nem, mondtam, Magyarország lobogója nem lyukas, ez egy jelkép. Szép dolog jelképekkel üzenni, mondta az ismerősöm. Felénk is vannak jelképek, de a nemzeti ünnepen a nemzeti zászló lobog. A jelképek, még a legnemesebbek is megosztóak, kinek tetszik, kinek nem, ami összeköt az a haza zászlaja.
Bővebben
Tudja valaki, hogy mit jelent európainak lenni? Pár éve rendeztek egy vitát az „európai értékekről”. Engem is meghívtak. Nyilván azt akarták demonstrálni, hogy a munkáspárti értékek nem európaiak, de nem így sült el a dolog.
Bővebben