A magyar miniszterelnök és az amerikai elnök mostani találkozója vitathatatlanul történelmi esemény.
Soha a történelemben magyar kormány még nem igyekezett ilyen mértékben összekötni Magyarország sorsát az Egyesült Államokkal, mint ahogyan az Orbán-kormány teszi. A magyar vezetők általában levizitáltak a Fehér Házban. Volt kereskedés is, kisebb-nagyobb amerikai beruházások is. És, amióta NATO-tagok lettünk, illik katonai téren alkalmazkodni az amerikaiakhoz.

